Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

Pizza siparişi verir gibi tatlı siparişi verebilirsiniz


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Pizza siparişi verir gibi tatlı siparişi verilir mi? Hem de baklava..

havucdilimi-500x605

Evet verilir.
Şaka yapmıyorum. baklavayesek.com sitesi canı Gaziantep baklavası çekenler için yapılmış. Gaziantep’e gelip baklavanın hasını yiyenler bir daha baklava yiyememekten şikayetçiydi. Aynı şekilde bu şehirde yaşayıp sürekli eşe,dosta baklava yollamaktan biz de şikayetçiydik :) Hayır baklava almak sorun değilde yollamak cidden sorundu. Hele de bayram zamanı. Bu site benim gibi düşünenler için ideal oldu diyebilirim. Aslına bakarsanız her Gaziantep ziyaretinde elinde baklava kutularıyla havaalanında olanların yükünü de hafifleten bir hizmet olmuş diyebilirim. Bir tık ile evine kadar gelen hakiki Gaziantep baklavası.
Sitenin adı her ne kadar baklavayesek.com olsada sitede sadece baklava yok. Fıstık ezmesi,dolama, bülbül yuvası, şöbiyet, havuç dilimi hatta Gaziantep’in kahkesi bile var. Siparişi veriyorsunuz, sizin için üretiliyor ve hemen kargoya veriliyor. Taze taze yiyebiliyorsunuz.
Bu site nasılmış, işlemler nasıl yapılıyormuş test edeyim dedim. Siteyi nasıl kullandığımı tek tek sizlerle paylaşmak istedim. image
Hastayım, yatıyorum,iyileşme sürecine yeni yeni girdiğimi canımın istediği bülbül yuvasından anlıyorum. Yalnız tüm gün dışarı çıkmadığım için kalkıp tatlıcıya gitmem demek hastalığımı bitmeden devam etmesi demekti. Haydi bunu da geçtim evimin yakınında iyi bir tatlıcı yoktu. Tam bu sırada twitter’da baklavayesek’in paylaşımını gördüm ve siteye girdim. Şans bu ya bu sitede bülbül yuvası var. Önce siteye üye oldum, bülbül yuvasını sepetime attım (1-2-3 kiloluk tepsilerde satılıyor) Hem yalnız yaşadığım için hem de ne zaman canım istese taze taze sipariş verebileceğimi düşünerek 1 kiloluk tepside siparişimi verdim. Siparişi verirken havale saatini geçtiği için kredi kartıyla ödemeyi tercih ettim. Ve siparişimin onaylanmasından yaklaşık 2 saat sonra bülbül yuvası tatlım evimdeydi. Üzeri bol Antep fıstıklı, taptaze bir tatlı.
Tatlıyı beğendim. Sizinde beğeneceğinizi düşünüyorum.
5 çayına misafiriniz varsa güzelim fıstıklı kurabiyelerden ya da kahkeden sipariş verebilirsiniz. Kurabiyeyi fıstıklı sevmiyorsanız sadesini de yapıyorlar bilginize.
Yalnız web sitesiyle ilgili ufak tefek eksikler var. En kısa sürede o eksikleri tamamlamalarını bekliyorum.
Örneğin, telefonla sipariş için verilen numaraya bakan yok. Benim aradığım saat 16:00 civarıydı. Telefonların hangi saatlerde çalıştığını belirten bir not göremedim. Siteye İpad’den üye olmaya çalışmak gerçekten zor. Kaç defa denedim en sonunda üyeliğim oldu. Oldu ama üyelik koşullarında zorunlu olmayan alanlar sonrasında zorunlu olarak karşımıza çıkıyor. Üye olan kişiler zaten alışveriş için üye oluyor. Bu nedenle posta kodu, tc kimlik gibi alanlarda zorunlu olmalıki alışverişin ortasında üyelik bilgilerine dönmeye gerek kalmasın.
Uzun lafın kısası şehir dışında yaşayan, Kıbrıs’ta yaşayan ya da baklavacıya gitmeye üşenenler için site ideal olmuş.

About Şeyda Elif GÜVEN