Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

Kağıt kesiğinin acısı bitti


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Kağıt kesiğinin acısı bitti. Tıpkı 2013 yılının bittiği gibi. Herşey birgün biter.

IMG_2495

Başarılarıyla, hastalığıyla, mutluluğuyla bir yılı geride bıraktım. Bu yılı şöyle bir gözümün önüne getirdiğimde 1 yıla yine çok şey sığdırdığımı fark ettim.

Bu yılın en güzel olayı benim için Custom Design oldu diyebilirim. Mart ayında startını verdiğim ve şuan emekleme aşamasında olan bu güzelliği seviyorum. O’nun büyüdüğünü, başarılı olduğunu görmek güzel olacaktır. 2014 yılında Custom Design’ın altın yılı olması için çalışmalara devam ediyor olacağım.

Bu yılın en kötü yanı hastalıklardan bir türlü kurtulamamış olmam oldu. Midem, kulağım, oyum buyum derken hastanelerin yolunu ezberledim diyebilirim. Bu sebeptendir “once sağlık” demem. İğnelerden ve ilaçlardan sıkıldım çünkü.

YENİ İŞLER
Gezmeyi tozmayı seven ben, yazmayı özlediğim doğrudur. İki aşkı bir araya getirip Posta Gazetesi Gap ekinde yazmaya başlamam yine bu yılın sonunda olan güzelliklerden biri. @sevgilihayyam’ın ajandası adıyla mekanlar, oyunlar, konserler,tiyatroları vs yazmaya başladım. Zaten yaptığım birşeyin ismini koymak eski günlere o
lan özlemimi dizginlememe neden oldu.

AYSUNUM İLE
Yıllar sonra eski dostum, ruh ikizim Aysun ile bu yıl biraraya gelebildik. Onca sene biraraya gelmek için çok uğraştık ama kısmet bu yıla oldu. Biraraya geldik dediğime bakmayın, Aysun’un yıllık izninde biraraya gelebildik o kadar. Hala ayrı şehirlerde hayatımıza devam ediyoruz. Belki birgün tekrar aynı şehirde yaşarız. Şimdilik aynı göğün altında olduğumuzu bilmek güzel.

FİKİRLERE SAYGI
Ülkemiz için bu yılın en önemli olayının Gezi olduğunu düşünüyorum. Gezi olay
larıyla birlikte uyuyan halk uyandı. Devamında yaşanılan cemaat-hükümet çatışması bunun devamı diyebilirim. Uyanan halklar artık hakkını aramaya, koyun olmamaya karar vermişti. Bu güzel gelişme. Yaşanılan her ne olursa olsun “fikirlere saygı” olması gerektiğini bu yıl daha iyi gördük sanki. Halkın fikrine, beklentisine saygı beklediği bir yıldı. 2014 yılında umarım herkes için “saygılı” bir yıl olur.

Yusufum bu yıl ailemize katıldı. Benim için Yusuf, annesi için Cemal, babası için Sait. Ailenin en küçük üyesi Yusufum bu senenin güzelliği.

Sadece GÜVEN
Yeni dostları bu yıl biriktirdim. Güzel arkadaşlarım oldu. Bana çok şey kattığını düşündüğüm şeyler öğrendim. İnsanlara güvenmekten bu yılda vazgeçmedim. “Sadece GÜVEN” demeye devam ederken güvendiğim, sevdiğim insandan kazığımı bu yıl yedim. Yalanlarla dolu, aptal şeylerdi. Yaşandı ve bitti.

Kağıt kesiği gibi diyorum bu

imageyaşanılanlara.

O an için acıtan, bir sure sonra izi bile kalmayan kağıt kesikleri. İşte onun gibi birşeydi bu yaşadığım. Ve ilk defa birinin acı çekmesini bu yıl çok istedim. Acı çektiğini görmeyi çok ama çok istedim. Ama sonra bu da geçti ya.

Bu öfkemde bitti. Ne kadar çok öfke duyarsanız o kadar çok nimetten sayıyor insanlar kendilerini çünkü.

İş hayatında ne kadar başarılı olduysam sağlık konusunda o kadar kötüydüm. Bu nedenle 2014 yılı dileklerimin en başında sağlık var. Sağlık, sağlık, sağlık. Sağlığımla ilgili yaşadığım sıkıntıların temelinde beni üzen insanlar var. Ve o üzen insanları tek tek çıkardım hayatımdan. Birini çıkaramadım ama en azından uzaklaştırdım. Bu bile bir gelişme ☺
Bu yıl da insanlara güvenmeye devam. Çünkü her insan bir şansı hak ediyor, çünkü herkes aynı değil. Karbon kağıdıyla kopyalanmış insanlar bir kenara bırakıldı. Farklı ve şansı hakedenler için güvenmeye devam.

Ve aşk…
Aşktada yenilenmeli. Dıştan içe doğru yenilenme başladı. Umut hep var oldu. Aşk hep var olacak. 2014 bakalım bana neler sunacak. Herkes için mutlu, umutlu, sağlıklı bir yıl olsun.
Hoşça bakın zatınıza.

About Şeyda Elif GÜVEN