Aşk böcüğü oldum :)

Biraz aşk böcüğü havasında mı yazmışım ne :)

sevgililer_gunu_kalp

Aşkın ayı Şubat ayını seviyorum. Her ne kadar bahar geldiğinde aşık olsakta 14 Şubat’ta her yerde indirim olmasını, konserleri ve kırmızı süslemeleri seviyorum. “Yok para tuzağı, yok bilmem ne” diyenlere inanmıyorum açıkçası. Öyle olsa her yıl 14 Şubat haftası kredi kartı kullanım oranları artmaz, ekonomi canlanmaz değil mi?

12-14 Şubat günlerdinde geçen sene saniyede 57 işlem yapılmış. Milyonları bulan harcamalarla ekonomiyi canlandıralım ve sevgiliye ne alalım diye düşünelim. “Ben olsam nasıl bir hediye alırım ve nasıl bir hediye beklerim?” mantığıyla size birkaç öneride bulunacağım. Empati yaparak önerilerde bulunmanın yanı sıra 14 Şubat’ta mekanlarda neler varmış, onlarıda sizinle paylaşıyor olacağım.

 

1)   Tarzına uygun fotoğraf çerçevesi alabilirsiniz. Nostaljik, romantic ya da sade…İçerisine birlikte çekilmiş güzel bir fotoğrafı eklediğiniz zaman işin içerisine romantiklik katmış olursunuz.

2)   Birçok kadın o gün tek taş yüzük bekler. Ama siz daha özel birşeyler alabilirsiniz. Birçok yerde özel tasarımlı kolye, yüzük vs yapılıyor. Gaziantep’te Ozansoy mağazalarını bunun için ziyaret edebilirsiniz. Kişiye özel yapılan hediyeler her zaman çok beğenilmiştir. Fotoğraftan puzzle, yastık, bardak olaylarına sakın girmeyin. Anlamlı hediyeler düşünün lütfen.

3)   Özel tasarım demişken Atlas halı Sevgililer Günü’ne özel bir halı yaptı. Sevgilinizin ismini yazdırabileceğiniz bu ROYAL-HALI32483halılardan yaptırabilirsiniz aslında. “SENİ SEVİYORUM ZEYNEP” yazılı böyle bir halıya sahip olan Zeynep kim bilir ne kadar mutlu olur. Royal Halı ise size gül alma derdinden kurtardı. Aslında tam da böyle değil. Yani solup giden Gül’ün yanında kalıcı Gül önerisinde bulunuyor.  “Bir gün değil, tüm yıl” diyerek özel tasarım, boyutlu GÜL halı tasarladı. Biz kadın milleti olmayanı aramayı pek severiz. Bu nedenle hem Gül hem Gül halı olsun isteriz. Bunun için hediyenizin yanında gerçek güllerde olsun. Benden tavsiye. Aslında ne alırsanız alın yanında tek gül olsun.

4)   Aksesuarlar özellikle şapka ve flarlar iyi bir seçenek. Bu tarz aksesuarlar seviyorsa almanızda fayda var.

5)   Aslına bakarsanız en güzeli tarzından çok, ikinizi anlatan hediyeler düşünmektir. Bununla ilgili sizinle küçük bir hikayeyi paylaşmak istiyorum. Çok sevdiğim bir ablam sevgililer gününde “fincan takımı” hediye alır. Ama takım 2 fincandan oluşuyor. Ev görme hediyesi gibi diyerek ilk başta burun kıvıran kızımıza sevgili şöyle der; “Evimizin ilk eşyasını aldım. Birlikte bir ömür kahve içmeye ne dersin?”  Demem o ki, evlenme teklifinde bulunmak için en güzel tarih 14 Şubat. Güzel bir de mekan ayarlarsanız tamamdır bu iş.

MEKANLARDA AŞK KOKUSU VAR

Gaziantep Dedeman’da aşk şarkılarının romantik adamı Fedon sahne alacak. Şanlıurfa Nevali Hotel’de  “Mezopotamya Ekspresi ve Damla İkizler” sahne alacak. Ayrıca otel o gece 14 davetlisine de çekilişle hediyeler verecek. Gaziantep Hayal Kahvesi’nde Cem Adrian, 7/27 ‘de Arabesque Project ve Eskici Düşler Bahçesi’nde Nev 14 Şubat Özel Programı yapacaklar.

Aslında güzel bir yemek sonrasında bu mekanlardan birinde konsere gitmek güzel olacaktır. Kadınlar dolu dolu program yapılmasını pek severler. Bunun için Locca’nın loş ortamında yeni menüsünden birşeyler yiyebilirsiniz. Zaten Locca sanki hep sevgiliyle gidilmesi gerekilen bir mekan havasında. Burayı eğlence öncesi düşünebilirsiniz.

TİYATROLARDAN TİYATRO BEĞEN

Devlet Tiyatroları sahnelerinde bu hafta neler var birazda onlardan bahsedelim: 13-15 Şubat tarihleri arasında Diyarbakır Orhan Asena Tiyatro Sahnesinde Rumuz Goncagül, Bugün Malatya Devlet Tiyatroları Sahnesinde Anton Çehov’un yazdığı Zeynep Su Kasapoğlu’nun yönettiği Sevgili Doktor var. 12-13 Şubat’ta Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek sahnesinde  “Anlatılan Senin Hikayendir”,  oynanırken aynı tarihlerde Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde Volkan Özgömeç’in yönettiği “Nereye” adlı tiyatro gösterisi var. Geçtiğimiz Perşembe Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevinden Mektuplar- Yaşamaya Dair müzikli gösterisi yapıldı. Bölgede tam bir tiyatro havası var diyebilirim.

Geçen hafta Fettah Can’ın geleceğini duyurmuştuk. Pazar günü Kahramanmaraşlı hayranlarıyla, Pazartesi Günü Gazianteplilerle buluşan Fettah Can’ın Gaziantep konserine gittik. İlerleyen sayfalarda Fettah Can ile yapılan röportajımızı okuyabilirsiniz. Keyifli sohbeti, keyifli konseriyle Fettah Can’ı sevdim diyebilirim. Onat Kutlar Devlet Tiyatrosu sahnesinde sahne alan sanatçı Anteporg organizasyonluğunda geldi. Salonun tıklım tıklım dolu olması ve konser boyunca hep bir ağızdan şarkıların söylenmesi ayrıca keyif verdi. 13 Şubat akşamı Borusan Quartet Onat Kutlar’da sahneye çıkacak.  Bu akşam için planı olmayanlar için Mehmet Erdem’in Hayal Kahvesi’nde vereceği konseri tavsiye edebilirim.

Önümüzdeki hafta katıldığım etkinliklerle ilgili yorumlarımı paylaşmaya devam ediyor olacağım.

Hoşça bakın zatınıza

*Bu yazı 8 Şubat tarihinde Posta Gap ekinde yayınlanmıştır.

 

About Şeyda Elif GÜVEN