Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

Kahve avuntusu


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Önce filtre kahveyi makinaya koydum sonra duşa girdim. Duştayken kahvenin kokusu gelmeye başladı. Biri bana kahve hazırlamış gibi oldu. Tıpkı Aysun’un Eskişehir’de yaptığı gibi.

Eskişehir Espark Kahve Dünyası

Eskişehir Espark Kahve Dünyası

 

Güzel bir Cumartesi sabahına uyandım. Güneşli, keyifli bir sabah.

Eskiden bilgisayardan açtığım müziğimi bu sefer tabletten açıyorum. Hımm Karnaval’ın en hareketli radyosunu açalım. Kenan Doğulu söylüyor;

IMG_3090“Tencere kapak misaliyiz bu hayatta
Sen başla ben tamamlarım ardına bakma
Aşk şehrine geldik artık biz bu durakta
Yalnız bırakma ne olursun
Parti sen gülünce başlasın

Sen canımdan içerisin
Can yoldaşım kaderimsin
Sen en güzel haberimsin
Sana düşkünüm bilirsin”

Kıpır kıpır bir şarkı. Dans ederek mutfağa iniyorum ve kahvemi makinaya koyuyorum. (Kahveyi, özellikle filtre kahveyi severim. Bilen bilir. Hatta şuan bu yazıyı yazarken Jamaika Rom aromalı filtre kahvemi yudumluyorum. ) Kahvem hazır olana kadar güzel bir duş almak fena olmaz. Ben duşumu alırken yukarıya kadar gelen kahve kokusu bana eski günleri hatırlatıyor. Aslında tüm bu seremoni eski günleri özlediğimden.

Eskişehir’den, Aysun’dan bahsediyorum.

Bugün “Kahven hazır” yazan bir notla karşılaşmadım. Ama duştayken gelen kahvenin kokusu bana seni getirdi. Sen hazırlamışın gibi düşündüm. Dünya ben uyumadan dönmeye devam ediyor.

IMG_3089Avuntu…

Sadece avuntu.

Kahve avuntusu…

Kendimi bu şekilde oyalıyorum. Ama bunu yapmak beni rahatsız etmiyor.

Kahvemi artık yalnız içiyorum. Yalnız olmayı ben seçtim, biliyorum. Çünkü senden sonra kimse gerçek dost olmayı beceremedi. Çünkü kimse dönen dünyayı ben uyuyana kadar durdurmadı. 

Şuan yudumladığım kahvemin kokusu sana da geliyor mu?

Kayseri Forum’da Kahve Dünyası varmış. Hani bizim Eskişehir’de sık sık gittiğimiz yer. Eskişehir gibi olmasa da adı yeter eski günleri hatırlamaya. Şimdi oraya git ve sert bir kahve söyle kendine. Malum sert sevilir :)

Kahvenin hatrından mıdır yoksa dostluğun güzelliğinden midir bilmiyorum ama kahveler seninle güzel.

 

About Şeyda Elif GÜVEN