Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

Bayan Boss


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Abimin telefonunda “CEO ELİF” diye kayıtlıyım. Çünkü bir gün Türkiye’nin tanınan, başarılı iş kadınlarından biri olmaktı niyetim. Şimdi bu güzel hayali gerçekleştirmek için bir yola çıktım.

Logo Levent Şimşek imzalıdır.

Logo Levent Şimşek imzalıdır.

Kendi markamı kurdum ve şimdilerde benim için “bayan boss” diyorlar. (Bayan kelimesinden hoşlanmasamda..) Yıllarca kendi işimi kurmamı isteyen eski sevgilimin hayali gerçek oldu bir nevi. O’nun hayal ettiği yönde olmasa da tabi. O hep kendi ajansımı kurmamı söylerdi. Ben ise halıcı olmaya karar verdim. Ne okudum, ne işler yaptım, şuan yapmak istediğim iş ne? Hepsi farklı farklı gibi görünse de aslında hepsinden birşeyler öğrendim. Şimdi de öğrendiklerimi uygulama zamanı geldiğini düşünüyorum. Böyle düşünmemde etkili olan isim sevgili İshak Alaton oldu. Lüzumlu ve Lüzumsuz Adam kitapları yaptığım iç yolculuğumda kendimle tanıştırdı. Lüzumlu Adam’ı okuduğumda hissettiklerim ve yaşadıklarım beni etkiledi. Kendi markasını oluşturmada çıktığı yol ve geldiği nokta beni etkiledi. Bir kitap okudum hayatım değişti derler ya, onun gibi birşey oldu. Çok kitap okudum ama İshak Alaton’un hikayesini okuduğum zaman için “okumam gereken zamandayım” dedim. Her kitabın bir zamanı olduğuna inanırım. Bu kitapta öyle oldu.

Hayattan büyük beklentileri olan bir kadın olmadım. Hayatım boyunca istediğim bir parça huzur ve mutluluk oldu. Şimdi iç huzurumu bulma yolunda ilerlemeye çalışıyorum. Son dönemde başkalarının vizyonuna hizmet etmek beni mutsuz ettiği için kendi vizyonumu oluşturmaya karar verdim. Çünkü tıkandığım noktalar oluyordu. Picasso’nun dediği “Kimsen O ol” sözünü yerine getirmek istedikçe insanlar benden değişim beklediler. Herkes gibi olmamı istediler. Elif Konsept ile olduğum kişi olmak tek isteğim. Tüm bunları yaparken “Allah pişman etmesin” diye de dua ediyorum. Henüz yeni, bebek dediğim bir iş bu. Zamanla büyüyecek.

Bu zamana kadar hep başkalarının bebeğini büyüttüm. Şimdi sıra kendi bebeğimde. Büyüttüğüm bebeklerin arkasından çok ağladım. Çünkü onları büyütmek, bir yerlere getirmek hiç kolay olmamıştı. Büyüdüklerini görmeme fırsat olmadan ayrıldıklarım oldu. Sonrasında hem gurur duydum hem de hüzünlendim. “Elif Konsept” yeni bebeğim. Benden bir parça. İsim annesi müşterimden çok, artık güzel bir arkadaş olan Dilara hanıma ait. Logosu başka bir arkadaşım Levent’e ait. Kurumsal çalışmalarını tamamlamaya çalıştığım bebeğimi bana inanan, bana güvenen gerçek dostlarla büyüteceğime inanıyorum. Zor bir yola girdiğimin farkındayım. Kendi işimin patronu olmaktan çok, sevdiğim bir işi yapmanın mutluluğu var içimde. Gelişmeleri yine paylaşırım.

About Şeyda Elif GÜVEN