Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

Tesadüf dostluklar


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Önemli olan güzel insanlarla güzel hikayeler biriktirebilmektir. Çok görüşemezsiniz ama hayatınızdadır. Duasıyla, temennisiyle…Benim de hayatıma güzellikler katan güzel insanlar olmuştur. Bu yazıda o güzel insanlardan birinden bahsetmek istedim.

Bekir'in objektifinden

Twitter’da “Hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan herkesin bir nedeni vardır. Ya bizi bir yere götürürler ya da bize birşey öğretirler” yazdım. Bunun yazarken aklımdan geçen birkaç kişi ve onlarla yaşadıklarımdı. Kadir Gecesi’nin verdiği bir düşünceyle paylaştım diyebilirim. Aklımda, duamda olan insanlardan biri o sırada whatsapp’tan kandilimi kutladı. Sıradan bir kandil kutlama mesajıyla da değil üstelik. Birilerinin duasında olmak çok güzel. Aynı anda birbirini düşünerek dua etmek ise birbaşka güzel.

Beni bilen bilir. Kandil kutlamak adetim değildir. O’nun yerine dua ederken anmak tercihimdir. Bu nedenle gelen kandil mesajlarına da cevap vermem. Bana mesaj yollamak yerine dua etsin yeter. Mesajda bahsi geçen arkadaşın yaptığı gibi. Hayatımda yeri hep ayrı olmuş ve olacak bu güzel insanla tesadüfen tanıştık. Tesadüfen karşıma çıkmadığını bugün daha iyi anlıyorum. Madem konu karşımıza çıkan insanlar bu yazıda bana duasında yer veren güzel insan Bekir’den bahsedeyim.

Birgün üniversitenin bölüm hocasını aradım. Bölümde kimi arasam bulamazken o gün çok nadir bulunan Bekir hocaya denk geldim ve konuyu izah ettim. Kolay kolay odasına gitmeyen Bekir’I o gün odasında denk getirmem bir tesadüf değil, kaderdi aslında. Sağolsun o da bana yardımcı olmak için görüşme talebimi kabul etti, randevu verdi. Bir haber için araştırma yaparken tanıştım kendisiyle. Saatler süren röportaj akabinde yıllarca sürecek bir dostluk bizimkisi. Bazen kırılır, küserdim ama hiç kızmazdım. Ben birine gerçekten kızarsam hayatımdan çıkarırım. Bekir benim kızmadığım insanlardan biri. O’nu tanıdığım yıllarda hayatım alt üst olmuştu. Yeni bir şehirde yeni bir hayat kurma mücadelesi veriyordum. Çoğu zaman beni cesaretlendirmiş, bana destek olmuş biridir. Bugün kendi işimi kurmamda beni cesaretlendirenlerden biriydi diyebilirim. En basit örneği araba kullanmaktan korkan beni cesaretlendirmiştir mesela. Bugün şehir şehir arabayla korkmadan seyahat ediyorsam Bekir’in beni cesaretlendirmesindendir. O gün beni zorla direksiyonun başına oturtmasaydı, beni cesaretlendirmeseydi şuanki arabam olmazdı. Abartma değil bu aslında. Ben size araba hikayemi anlatayım gerisini siz anlayın. Yaklaşık 6 yıllık bir tanışıklıktan, dostluktan bahsediyorum. Benimle üzülen, benimle gülen Bekir ile aramızda öyle bir bağ var ki kötü birşey olduğunda haber almış gibi hisseder ve beni arar. Aramızdaki bu enerjiyi seviyorum ve  hayatımda her zaman olmasını isteyeceğim değerli biri benim için.

Beni hem biryerlere götürmüş hem de birşeyler öğretmiş güzel insan Bekir. Hakkını hiçbir zaman ödeyemem.

*Hayatımdaki güzel insanları yazmaya devam edeceğim. Umarım sizin de hayatınızda böyle güzel insanlar olur.

About Şeyda Elif GÜVEN