Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

İkili delilik


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Ama şu var, ne yaparsanız yapın kalpten gidesi yoksa o aşk gitmiyor.

ikili delilik

 

Sezen Aksu ‘ikili delilik’ şarkısını yaptığında sosyal medya bu kadar hayatımızda değildi. Birbirimizi görmediğimizde kolay unutacaktık sanki. Şimdi heryerden silseniz bile ortak arkadaşlarınız varsa işiniz zor. Etiketlenen fotoğraflar, time line’a düşen fotoğraflar derken unutmak zorlaşıyor. Peki bu şekilde karşılaşma size neler hissettiriyor. İkili delilik gibi mi herşey Ne diyordu şarkıda; “Lütfen görmeyeyim seni bir yerlerde, karşıma çıkma”.

İşte bu sosyal medyayla biraz zor. Unutmak için karşılaşma ihtimalinin olduğu mekanlara gitmezsin, belki şehrini değiştirirsin. Ama sadece o kadar. Sosyal medya hayatımıza girdiğinden bu yana aşk acısının süresi uzadı diye düşünüyorum. Her ne kadar siz onu engellesenizde… En iyisi ortak arkadaşlarıda hayatınızdan çıkarın. bir süreliğine… Gerçekten unuttuğunuzu düşündüğünüz zamanda tekrar eklersiniz belki. Ya da bu durum yeni arkadaşlar edinmenize vesile olur. Ama şu var, ne yaparsanız yapın kalpten gidesi yoksa o aşk gitmiyor. “Konuşmayalım, bakışmayalım” diye mırıldanırken buluyorsunuz kendinizi.

“Ey Aşk, sen gitme” derseniz o da fena. Dönüşü olmayan, dönüşünde acı veren aşklardansa yazık oluyor size. Etmeyin… Kendinize yazık etmeyin. Aşka aşık olmaktan vazgeçin.

*İzmir 2017

About Şeyda Elif GÜVEN