Notice: Undefined offset: 0 in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-includes\capabilities.php on line 1106

Ayrılık seronomisi


Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

Notice: Undefined index: autoshow in C:\vhosts\sevgilihayyam.com\httpdocs\wp-content\plugins\wp-favorite-posts\wp-favorite-posts.php on line 442

“Erkeklerin 5’te 1’I ilk görüşte aşık oluyor, yarısından fazlasıda ilk randevudan sonra tutuluyormuş palavrasına inanmamı beklemeyin.”

“Kendimi esir aldım

Çalmadı yine telefonlar

Alışırım sanmıştım

Yüreğimde sancı var” diyordu yıllar evvel bir şarkısında Haluk Levent.

Gündüz neysede akşamları resmen kendimle savaş halindeyim. İş-güç derken gün bir şekilde bitiyor ama akşamları öyle mi? Ayaklarım geri geri gidiyor. Yalnız kalmak istemiyorum. Kendimi oyalayacak birşeyler arıyorum. Arkadaşları arıyorum, dışarı çıkıyorum hatta kuaföre bile gittiğim oldu. Ayrılık seronomisi diyorum ben buna.

“O arasın, ben aramayacağım. Niye hep ben arıyorum. İyi de aşkta gurur olmaz. Tamam arayacağım. Yok yok aramamalıyım.”

İçimdeki hatunlarla resmen kavga ediyorum. Herkes açlıkla kendini imtihan eder ben sensizlikle.

Bugün üçüncü gün ve ben seni özledim.

Bugün üçüncü gün ve seni deli gibi aramak istiyorum.

Kuafördeyim ve radyoda sen beni aradığında çalan şarkıyı duydum. İçim burkuldu. Hatta şarkıyı ilk duyduğumda sen arıyorsun diye heyecanlanarak telefonu elime aldım ki sen değilmişsin.

Tamam işim bitsin dediğim zamanda ise Sertap söylemeye başladı “iyi ki dönmüşüm yolun başından” diye. Neydi şarkının devamı: Önce resimleri duvardan kaldırdım, çay içtiğin bardağı rafa sakladım…

Bir şarkı adamı aşka getirip nasıl eline telefonu aldırıyorsa, bir başka şarkı anında geri bıraktırabiliyor. Şimdi düşünüyorumda Aysun ile telefonu elimize barda dans edip, içtikten sonra alırdık. Orada dinlediğimiz şarkılar bize eski sevgiliyi aratırdı.

Hoş arardıkta ne olurdu?

Rezil olduğumuzla kalırdık.

İnternette bir haber okudum. Erkeklerin 5’te 1’I ilk görüşte aşık oluyor, yarısından fazlasıda ilk randevudan sonra tutuluyormuş. Ama kadınlar ancak 6 randevudan sonra aşık olabiliyormuş. Araştırma 1500 erkek ve 1500 kadın üzerinde yapılmış. Görünen o ki bu 1500 erkek ya numunelik yada saftirik. Kaldı ki bana nerede sorumsuzu, nerede cinsi o denk geldi. Doğru insanı bulmanın garantisi yok diyordum ya bir başka yazımda. Evet, yok.

Eeee ne diyordu Şebnem Ferah, “Sil baştan başlamak gerek bazen”.

 

 

About Şeyda Elif GÜVEN